“Kadının Orada Ne İşi Var?”

Wellpoint Şirketler Grubunun Marka İletişim ajansı Enricher Brand Solution olarak , 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ekibimizdeki değerli kadınların, hayata kattıklarına dikkat çekebilmek amacıyla “Kadının Orada Ne İşi Var?” diye kadınlarımıza sorarak bu videoyu oluşturduk.

Ekibinin %50’si kadın ve kadın çalışanlarının %96’sı yüksek eğitimli olan bir aile olmaktan ayrıca mutluluk ve gurur duyuyoruz.

İş Güvenliği ve İş Sağlığı gibi zor ve hayati önem taşıyan iş kolunda bile kadınların emek ve yeteneklerini gözler önüne sermeye çalıştık. Şantiyelerde, plazalarda, ofislerde ve aslında hayatın her alının da yetenek, birikim ve emekleriyle görevlerini icra eden kadınlarımıza sorduk: “ Sahi, ne işi var kadının orada?”

“KADIN BİR BİREYDİR, İNSANDIR”

Kadın olmanın iş alanlarında veya hayatın herhangi bir alanında bir farkı olmamalıdır. Her insan ve birey gibi kadınlar değerlidir ve icra ettikleri her iş kıymetlidir.

“İŞ GÜVENLİĞİ GİBİ BİR ALANIN ÖNEMİNİ YANSITIYORLAR”

Her çalışanın evlerine sağlıklı dönebilmesi için ellerinden geleni yaparak, yüreklerini işe koyarak çalışıyorlar. İnsanları kendilerinden korumak gibi önem arz eden bir görevi başarıyorlar. Kadınlarımızın iletişim becerileriyle İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini aşılıyorlar. Bu başarıları hafife alınmayacak kadar önemli.

 

 

 “DİĞER KADIN ÇALIŞANLARIN VARLIKLARI MUTLU EDİYOR

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında kadın bir uzman görebilmek, diğer kadın çalışanları mutlu ediyor. Çünkü sektörde, eski zamanlarda çok karşılaşılmayan bu durum, sektörde yer almak isteyen kadınları motive ediyor. Bu bilince sahip olan bir iş ortamı olmak kadınların çalıştığı her alan için önemli. Şantiye ortamında veya herhangi bir iş alanında kadın uzmanın istenmemesi, dışlanması basit bir örnek gibi gözükmesinin aksine incitici olabiliyor. Kadınlarımız bunu anlatırken böyle bir şey yaşamadıkları konusunda şanslı hissettiklerini söylemelerinin bile aslında kötü bir anlam taşıdığını ifade ederek nasıl bir dünyada yaşadığımıza dikkat çektiler.

“PEKİ 8 MART NE DEĞİLDİR?”

Sadece bu tarihe özgü, kadınlara destek göstermek değil.

Anlamı olduğundan çok daha büyük ve tek bir gün değil her gün.

Markanızı doğru platformlarda görünür kılmanın satışlarınıza etkisini keşfedin. Gelin sosyal medyanızı birlikte yönetelim.

İletişim için: iletisim@enricher.com.tr