Bir terslik var ama ne? Wellnow Meetups

Wellnow, Bir Terslik Var Ama Ne? Sorusundan yola çıkarak yeni sağlık trendlerini dünya ölçeğinde incelemek ve inovatif çözümler hakkında farklı sektörlerden yöneticilerle konuşabilmek amacıyla ilk etkinliğini gerçekleştirdi. 14 Bölge müdürlüğü ile Türkiye’nin 68 ilinde firmalara iş güvenliği ve sağlık alanında personel, eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlayan Wellpoint Şirketler Grubu tarafından düzenlenen Wellnow Meetups etkinlik serisinin ilki 30 Nisan’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda yapıldı.
Coca-Cola, Siemens, İş Bankası ve Zorlu Holding gibi Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen ilk etkinlikte gündem konusu “İş Hayatında Bütüncül Sağlık Yaklaşımları”ydı.
Wellpoint Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Turgay, açılış konuşmasında Wellnow buluşmalarını başlatmaktan mutluluk duyduğunu ve bu etkinliği gelenekselleştirmeyi planladıklarını belirtti.
Wellnow buluşmasının ilk yarısında Psikolog Uğur Sayal “Zihin Detoksu” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.
“Tekrarlayan olaylar derin izler yaratıyor.”
Yapmış olduğu konuşmada zihin detoksunun temel mantığını açıklayan Sayal, bilişsel terapinin incelemekte olduğu şemalardan da söz etti.
“Biz çocukken başımıza gelen olaylar tekrar ettiği sürece derin izler yaratıyor.” diyen Psikolog Uğur Sayal bilişsel terapiyi “başımıza her gün yüzlerce şey gelir, pek çok olay olur. Bilişsel terapide bu olaylar A, sonuçları ise C olarak kodlanır ve sonuçtaki hissiyatımızın asıl sebebi olan B aranır.” sözleriyle tanımladı.
Wellnow, Prof. Dr. Derya Uludüz’ün Epigenez ve Nöroplastisite ışığında bütüncül sağlıklı
yaşam anlayışı hakkındaki “Peki Ya Sonra?” isimli konuşmasıyla sürdü.
Standart Check-Up Devri Kapanıyor!
Prof. Dr. Derya Uludüz yaptığı konuşmasında 10 yıllık hastalık risk analizlerinin yaygınlaşmasıyla kişiye özel check-up hizmetlerinin ön plana çıktığını belirtti. Uludüz “İnsanın gen şifresini haritalayan bu proje 1950’lerde DNA’nın keşfiyle ortaya çıktı. Bu proje sayesinde yüzlerce genetik hastalık tespit edildi. Genom projesi bize çok önemli bir şey öğretti: aslında hepimiz biriz, hepimiz aynıyız. Şu anda dünyada iki bine yakın hastalığın genine aktif olarak bakılabiliyor.” Diyerek İnsan Genom Projesi’nin sağlık sektörüne sunduğu katkılara da değindi. Etkinliğin kapanış konuşmasını Wellpoint CMO ve İcra Kurulu Üyesi olan Oğuzhan Süral yaptı.
Etkinliğe dair konu başlıkları ve gelecek buluşmalar wellnowmeetups.com üzerinden
takip edilebiliyor.

Markanızı doğru platformlarda görünür kılmanın satışlarınıza etkisini keşfedin. Gelin sosyal medyanızı birlikte yönetelim.

İletişim için: iletisim@enricher.com.tr

Bize Ulaşın

4 + 13 =